Warning: imagettfbbox(): Problem doing text layout in /usr/home/air/domains/bilard.biz.pl/public_html/inc/pierwotniak.class.php on line 553 Warning: imagettftext(): Problem doing text layout in /usr/home/air/domains/bilard.biz.pl/public_html/inc/pierwotniak.class.php on line 563 Warning: imagettfbbox(): Problem doing text layout in /usr/home/air/domains/bilard.biz.pl/public_html/inc/pierwotniak.class.php on line 553 Warning: imagettftext(): Problem doing text layout in /usr/home/air/domains/bilard.biz.pl/public_html/inc/pierwotniak.class.php on line 563 Warning: imagettfbbox(): Problem doing text layout in /usr/home/air/domains/bilard.biz.pl/public_html/inc/pierwotniak.class.php on line 553 Warning: imagettftext(): Problem doing text layout in /usr/home/air/domains/bilard.biz.pl/public_html/inc/pierwotniak.class.php on line 563 Warning: imagettfbbox(): Problem doing text layout in /usr/home/air/domains/bilard.biz.pl/public_html/inc/pierwotniak.class.php on line 553 Warning: imagettftext(): Problem doing text layout in /usr/home/air/domains/bilard.biz.pl/public_html/inc/pierwotniak.class.php on line 563 O bilardzie

❽ Bilard Ósemka :: 8 Ball Pool

darmowy bilard Ósemka

Bilard to fascynująca gra

Zarys historii bilardu

Początki tej gry sięgają XIII wieku.

Pierwsi gracze używali zakrzywionych kijów, którymi starali się wbić drewniane, bądź wykonane z kości słoniowej kule pomiędzy słupki.

Początkowo grę rozgrywana na świeżym powietrzu, jednak z czasem przeniesiono się do pomieszczeń.

Pierwszy stół bilardowy został zaprojektował w 1469 roku Henry de Vigne nadworny stolarza francuskiego dworu.

Stół ten był otoczony bandami i wymusił modernizację kijów bilardowych.

Więcej...

Gdzie grać w bilarda i czy to drogi sport?

Czy bilard jest drogim sportem?

Bilard niestety nie jest tanią grą.

Jeśli ktoś nie posiada stołu w domu, to musi niestety chodzić do baru, gdzie taki stół jest, czy też do specjalnych klubów, gdzie tych stołów jest nawet kilka.

Taki bar oczywiście nie jest tani.

Za każdą godzinę gry trzeba płacić, a więc jeśli ktoś idzie ze znajomymi, to często naprawdę musi dość dużo pieniędzy w takim barze zostawić, chociaż oczywiście opłatność się rozkłada na tyle osób , ile gra.

Więcej...

Czy bilard jest trudną grą?

W bilard tak jak w każdą grę, trzeba się najpierw nauczyć grać, zanim sięgnie się po kij, ponieważ nie jest to takie łatwe, jak może się wydawać kiedy grają inni ludzie.

Taka nauka także może iść jak po grudzie, jeśli nie ma się dobrego nauczyciela, który wytłumaczy wszystkie obowiązujące w grze zasady, a nie jest ich mało.

Oczywiście takim nauczycielem może być każdy kto potrafi grać w bilard, chociaż nie każdy ma zdolności pedagogiczne.

Więcej...

Dla kogo jest bilard?

Bilard - gra dla mężczyzn

Bilard jest od dawna kojarzony jako tylko i wyłącznie męska gra, w którą jeśli już grają kobiety, to jest to spotykane w dość sporą dezaprobatą ze strony mężczyzn.

Kobiety raczej nie powinny starać się grac w te gry, które są uważane za wyjątkowo męskie, ponieważ wówczas tez na takie wyglądają w ich oczach.

Więcej...

Dodaj komentarz

Spis treści · Mapa strony (XML)