❽ Bilard Ósemka :: 8 Ball Pool

darmowy bilard Ósemka

Czy bilard jest trudną grą?

Czy bilard jest trudną grą?

W bilard tak jak w każdą grę, trzeba się najpierw nauczyć grać, zanim sięgnie się po kij, ponieważ nie jest to takie łatwe, jak może się wydawać kiedy grają inni ludzie.

Taka nauka także może iść jak po grudzie, jeśli nie ma się dobrego nauczyciela, który wytłumaczy wszystkie obowiązujące w grze zasady, a nie jest ich mało.

Oczywiście takim nauczycielem może być każdy kto potrafi grać w bilard, chociaż nie każdy ma zdolności pedagogiczne.

Czasami lepiej jest się udać do profesjonalisty, którego nauka z pewnością będzie dużo bardziej efektywna, ponieważ nauczy on nas wszelkich prawideł, a może jeszcze „sprzeda” jakieś sztuczki, dzięki którym będzie się grało lepiej jeszcze niż stali wyjadacze.

Taka nauka kosztuje swoje, jednak jeśli ktoś naprawdę jest zdeterminowany by się nauczyć brać w bilard, musi ponieść niestety pewne koszty logistyczne z taką nauką związane, Można się także uczyć samemu, jednak to nie zawsze przynosi pożądane efekty, a przy tym jest dość żmudnym błądzeniem po omacku.

Czy bilard jest trudny?

Bilard może się wydawać na pierwszy rzut oka prostą grą, ponieważ nie trzeba jakiś szczególnych umiejętności fizycznych posiadać oraz niekonieczna jest doskonała kondycja jak podczas wielu innych gier.

Jednakże siła skupienia i woli, która także nie jest zbyt łatwo osiągnąć jest potrzebna jeśli ktoś chce zagrać w bilard, a wiec nie jest to także takie łatwe, jak się może wydawać.

Dość ciężko jest trafić bilą w tę kulę, czy też ten otwór, w który trzeba by zdobyć punkty.

Trzeba mieć naprawdę doskonałe wyczucie oraz spore doświadczenie, bez którego raczej nie odniesie się w tej dziedzinie znaczących sukcesów.

Nie ma więc co się dziwić, żer większość osób, które zabierają się za grę w bilard, uważają, że nie ma w tym nic ciężkiego, a potem okazuje się, że nie potrafią grać nawet trochę, chociaż lekceważyli tę dyscyplinę.

Doskonały sposób celowania jest chyba kluczem do sukcesu w tej grze, a co za tym idzie, jeśli ktoś go nie ma, to raczej nie będzie mistrzem, a nawet nie będzie grał poprawnie.

Całkiem zrozumiałe jest więc, że po kilku pierwszych próbach wiele osób zupełnie niepotrzebnie się zniechęca, chociaż jeśliby poćwiczyli, to mogłoby im iść o niebo lepiej.

⯅ / ⯆

    Dodaj komentarz

    Spis treści · Mapa strony (XML)