❽ Bilard Ósemka :: 8 Ball Pool

darmowy bilard Ósemka

Bilard to fascynująca gra

Bilard to fascynująca gra

Zarys historii bilardu

Początki tej gry sięgają XIII wieku.

Pierwsi gracze używali zakrzywionych kijów, którymi starali się wbić drewniane, bądź wykonane z kości słoniowej kule pomiędzy słupki.

Początkowo grę rozgrywana na świeżym powietrzu, jednak z czasem przeniesiono się do pomieszczeń.

Pierwszy stół bilardowy został zaprojektował w 1469 roku Henry de Vigne nadworny stolarza francuskiego dworu.

Stół ten był otoczony bandami i wymusił modernizację kijów bilardowych.

Reklama: www.egobody.pl

Rację bytu straciły używane dotąd zakrzywione kije, które zostały zastąpione prostymi, z uwagi na to, iż lepiej się nimi odbijało kule.

Stolarz okrył swój wynalazek materiałem przez co gra stała się cichsza i mniej męcząca.

W tamtych czasach umiejętność gry w bilard była formą nobilitacji.

Tylko najmożniejsi mogli sobie na to pozwolić.

Wśród zapalonych graczy znaleźli się kardynał Richelieu oraz Ludwik XIV.

Ten ostatni był doskonałym graczem.

Rozwój tej pasjonującej gry następował bardzo szybko.

Nastąpiła ekspansja do Hiszpanii, Chin, Rosji oraz na Wyspy Brytyjskie.

W XVIII wieku Brytyjczycy przywieźli bilard do Ameryki, gdzie zrobił nieprawdopodobną furorę. Do dziś jest tam niezwykle popularny.

Pierwszą publikacją dotyczącą opisywanej gry był traktat pt. „Gracz doskonały” wydany w Londynie w 1674 roku. Został on napisany przez Charlesa Cottona.

Do Polski również przyszła moda na bilard.

Umiejętność gry w niego była bardzo mile widziana, w wyższych sferach wręcz oczekiwana.

Za czasów Stanisława Augusta Poniatowskiego młodzi oficerowi uczestniczyli w zajęciach gry w bilard.

Współcześnie bilard nie już kojarzony z grą dla wyższych sfer. Kojarzy się bardziej z rozrywką z pubów i jest ogólnie dostępny. Każdy z nas może zgrać w tą fascynująca, aczkolwiek wcale niełatwą grę.

Bilard jest sportem rodzinnym. Mogą w niego grać i starsi i młodsi. Wszyscy bez względu na wiek, wykształcenie, pochodzenie, czy zakres sprawności fizycznej.

Uczy koncentracji oraz cierpliwości, a przede wszystkim daje bardzo wiele zabawy.

Bilard stał się dyscypliną olimpijską dopiero na początku XXI wieku.

Bilard to fascynująca rozrywka

Niektóre gry są tak fascynujące, że ludzie starają się w nie grać w każdej wolnej chwili, ponieważ sprawia im to wielka przyjemność.

Jedną z takich właśnie gier jest dzisiaj bardzo popularny, oraz uważany za typową grę męską, bilard, do którego w zasadzie niewiele trzeba, jedynie stół, kilka kolorowych kulek oraz kije, którymi się je popycha.

Gra nie angażuje w żaden sposób, no może oprócz koniecznego stania, aktywności fizyczne swoich uczestników, mimo to jest uwielbiana przez wiele osób na świecie i w zasadzie nie ma się co dziwić, ponieważ ma coś w sobie, co naprawdę czyni ją wyjątkową.

Wiele osób udaje się specjalnie do barów, w których są stoły by móc sobie w nią zagrać.

Generalnie być może bilard przyciąga łatwo aż tylu mężczyzn, ponieważ można sobie przy nim porozmawiać z kolegami, wypić piwo, co przecież jest dla nich jednym ze sposobów na spędzanie swoich wolnych od pracy i obowiązków domowych wieczorów.

Bilard kojarzy się z pewną swobodą, która jest tak ważna dla każdego człowieka.

Bilard wciąga

Bilard jest grą, która wydaje się być na pierwszy rzut oka być może dość nużąca, jednak tak naprawdę jest on szalenie wciągający, o czym może się z łatwością przekonać każdy, kto sięga po kijek do gry.

Przede wszystkim ma ona w sobie element rywalizacji, co już dla wielu osób, które to lubią jest bardzo pociągające, ponieważ nie chcą oni dać satysfakcji drugiej stronie i przegrać, nawet jeśli mieliby oni grać bardzo długo.

Poza tym trzeba także często przemóc samego siebie, co także nie jest łatwe, jako że trzeba mieć szczególnie dobre oko do celowania, ponieważ w zasadzie to jest podstawa tej jakże fascynującej gry.

Jeśli więc ktoś jeszcze nie próbował zagrać w bilard, to powinien rozejrzeć się za miejscem, gdzie byłaby taka możliwość, ponieważ jest to naprawdę bardzo dobra rozrywka, na wyjście ze znajomymi, czy też na męski wieczór.

Bilard zawsze się sprawdzi, na każdej imprezie, ponieważ nie wymaga pośpiechu, można w trakcie gry pić, rozmawiać, co jest jego zasadniczym i bardzo dużym plusem..

Popularność bilardu

Bilard staje się ostatnimi czasy coraz bardziej popularny, zwłaszcza wśród mężczyzn.

W Polsce być może nie jest on jeszcze tak rozpowszechniony jak chociażby w Stanach, jednak coraz częściej jest on w barach, czy też pubach, dokąd chodzą ludzie, jeśli chcą się wieczorami rozerwać.

Gra w bilard nadal nie wychodzi w naszym kraju poza granice takich właśnie barów, rzadko kto posiada stół do tej gry w swoim domu, co za oceanem jest bardzo powszechne, można jednak wnioskować, że tak jak każda moda z Ameryki przyjmuje się tempie błyskawicznym w Polsce, tak samo w niedługim czasie będzie właśnie z bilardem, który także zdobędzie serca mężczyzn w kraju nad Wisłą.

Na razie to ile trzeba zapłacić za godzinę gry jest także w pewnej mierze odstraszające, ale jest to tylko i wyłącznie duża kwota w pierwszej chwili, ponieważ jeśli pomyśli się ile będzie trzeba zapłacić po rozłożeniu jej na wszystkich graczy, to już jest ona dużo mniejsza i dużo bardziej przystępna dla zwykłego zjadacza chleba, jakim jest Kowalski.

Reklama:szampon konopny

⯅ / ⯆

    Dodaj komentarz

    Spis treści · Mapa strony (XML)